Korisnik:

Priloženi dokumenti:
PROGRAM PREDSKOLE 2019.2020..docx

Svjetski dan mentalnog zdravlja

Svjetski dan mentalnog zdravlja proglasila je Svjetska zdravstvena organizacija, a cilj mu je podizanje svijesti o problemima mentalnog zdravlja diljem svijeta, kao i poticanje na ulaganje u sustav podrške mentalnom zdravlju. U našoj školi, ovim obilježavanjem, željeli smo se osvrnuti na problematiku mentalnog zdravlja djece, potaknuti učenike da se zapitaju: tko su oni, što osjećaju i što ih motivira u svakodnevnom životu. Ovim malim korakom nadamo se priključiti sveobuhvatnoj akciji zaštite mentalnog zdravlja djece i poticanja njihova pravilna razvoja.

U okviru eTwinning projekta „Me, myself and I“ obilježili smo Svjetski dan mentalnog zdravlja 10. listopada. U obilježavanju su sudjelovali učenici 3. razreda sa svojom učiteljicom Mirelom Kešinović te učenici 8. razreda za koje je aktivnosti pripremila njihova razrednica Ivana Papac.

Fotografije s opisom aktivnosti u nastavku.

Naši trećaši ispunjavali su upitnike u kojima su se zapitali po čemu su jedinstveni, kako se oni opuštaju, ali i kako se nose sa svojim emocijama te što za njih znači mentalno zdravlje. Sa svojom učiteljicom su, zatim, prepoznavali različite osjećaje i smještali ih u „kućice osjećaja“. Svoje emocije prikazali su i pantomimom, a naposljetku su prepoznavali i po čemu su ne samo oni, nego i njihovi prijatelji posebni i jedinstveni. Jedni drugima napisali su pozitivne osobine na leđa, poslavši pozitivnu poruku prijateljstva i suradnje.

U osmom razredu, učenici su pisali pismo samome sebi, opisali su tko su oni, čime su zadovoljni i sretni, a što bi promijenili u svome životu, gdje se vide za pet godina i po čemu su posebni, koje su njihove mane i vrline. Zajednički su izradili stablo životnih poruka, u kojima su napisali citate i poruke koje ih motiviraju te koje predstavljaju njihove životne tajne.

objavio: Dara Brčić   datum: 11. 10. 2020.

« Svibanj 2021 »

Obavijesti roditeljima

Podsjetnik

Ispis statistike od 3. 2. 2011.

U šk. godini 2018/2019. očekujem: