Dan sporta - izlet u prirodu

Lijepo vrijeme u rujnu "Bablje ljeto" izmamilo nas je u prirodu. Bilo je prekrsno osjetiti rane jesenske dane.

Svi smo bili sretni i zadovoljni ovogodišnjim jesenskim danom sporta - izletom u prirodu.

Slike u Fotogaleriji!!

U četvrtak, 27. rujna 2012. cijela škola, svi razredni odjeli zajedno s Predškolcima izašli smo u prirodu. Učenici 5. do 8. razreda imali su "biciklijadu" uz pratnju Policijske patrole. Išlo se u dugoj koloni u cca 4 km udaljenu Lovačku kuću.

Osmišljeni programi terenske nastave, raznovrsne sportske aktivnosti učinili su da je boravak u prirodi prošao u trenu.

Učenici od 1. do 4. razreda sa svojim učiteljicama odabrali su lokaciju u blizini škole koju su posjetili (voćnjak, vinograd, sportski tereni i dr.)

Svi su zadovoljni što se vidi po ovim riječima koje su napisali članovi Novinarske družine:

Vodeći se mišlju da je u zdravom tijelu zdrav duh,  jučerašnji  dan posvetili smo sportu.

Učenici viših razreda uputili su  se biciklima na obližnju lovačku kuću, a polaznici Male  škole i razredne nastave   dan sporta proveli  su u školskom dvorištu  i okolici škole. Nogomet, povlačenje užeta , natjecanje u odbojci. … samo se neki od sportskih sadržaja koje smo prakticirali. Sportski dio dana povezali smo s terenskom nastavom pa su učenici o koordinatnom sustavu, razlikama u izgledu stabala, pisanjem literarnih radova i slično, učili u prirodnom okružju.

Želimo da se takav rad obrzo ponovi!

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2012.