Obilježavanje Dana škole

U četvrtak, 24. svibnja 2018. svečano je obilježen Dan škole. Program obilježavanja je započeo tradicionalnim sportskim natjecanjima u malom nogometu i odbojci između učenika iz Soljana i Vrbanje, nastavljen razgledanjem izložbe dječjeg likovnog stvaralaštva, školskom priredbom, druženjem i domjenkom.

Fotografije sa svečanosti se nalaze u Galeriji slika.
Tijek aktivnosti s fotografijama i govor ravnatelja u nastavku.

ž

Pjevački zbor: Lijepa naša domovino

Govor ravnateljice

Program počinju naši predškolci, koji su nam pjesmom o visibabi zaželjeli još jedan vedar proljetni dan.

Poziv na prisjećanje svih onih divnih bajki koje smo nekada pročitali!!! Kakva je moderna Snjeguljica, prikazao nam je veseli prvi razred.
      Uz pomoć mašte i zbora drugog i trećeg razreda posjetili smo Divlji Zapad!

Opasno je lutati Divljim Zapadom. Dobro da u naša najveća junaštva spada borba perom a ne revolverom. I dobro da nam slijede praznici da malo predahnemo od silnih pustolovina. Zbor 2. i 3. razreda.

Knjiga i glazba nisu hrana, ali su prava pravcata poslastica. Predstavljanje naših malih svirača skladbama: Veselo mi plovimo, Trip- trap i Magarac i kukavica.

Kao što je i čitanje razgovor u tišini, tako se ta ista tišina može razbiti jednim posebnim i hvale vrijednim jezikom- onim znakovnim. Četvrti razred nas želi podučiti kako pomoći i koliko je važno ne rugati se.

Veći grijeh od spaljivanja knjiga je ne čitati ih. Zamislite samo da vam netko zabrani taj užitak. Kako povratiti izgubljene nade, prikazala nam je Dramska sekcija viših razreda s dramsko- scenskom igrom Nitkozemlja.

O ljepotama djetinjstva, snovima i ljubavi ne moramo samo čitati, dovoljno je poslušati zbor viših razreda pa da opet zajedno s nama sjednete u školske klupe. Skladba: To su djeca

Kao i pjesnici, naši su plesači drugog razreda goloruki, ali imaj svu moć!     Pogotovo onu nad grmljavinom i munjama. Skladba Thunder i njihova moćna koreografija.

Doduše, nakon ovako moćne koreografije, nadvio se nad nama pokoji oblačak i sijevnula je koja munja, ali Život nije siv! Lepršavi 4. razred.

Savijte se nad knjigom i tek ćete tada biti uspravnoga hoda. Savijte se nad časopisom Vidici mladih i otkrijte koliko je bila uzbudljiva i ova školska godina.

Rastanak s učenicima osmog razreda

Sretni što smo sav naš trud imali priliku pokazati ovako divnim ljudima...

...šaljemo velike pozdrave i doviđenja!

Voditeljica priredbe, Sanja Prister Pejakić

objavio: Dara Brčić   datum: 25. 5. 2018.