U pretraživanju Interneta pomoći će vam sljedeći linkovi:

BAZE DJEČIJIH STRANICA

ALA/ALSC– Stranica koja okuplja više od 700 različitih stranica za djecu.
Kriterij: nastavak .org, znamo tko je odgovoran, iako stranica nije obnovljenja u 2008. godini.

ČASOPISI

Svijet prirode i razni interaktivni sadržaji za učenje i zabavu.
Kriterij: znamo tko je odgovoran, stranica je često obnavlja, stranica jeste komercijalna, ali zadovoljava sve ostale kriterije.

PRETRAŽIVAČI INTERNETA

Pretraživači koji koriste termine kojima se koriste filtri, na takav način djeca dolaze brže do sadržaja koji ih interesiraju, bez korištenja filtera
Kriterij: yahoo ima bolji dizajn, ukucavši riječ cat u pretraživač, dobila sam 153 rezultata u deset osnovnih kategorija i 8 255 poveznice na određene sadržaje vezane uz mačke. Domena .org ulijeva više povjerenja, stranica je čak i vrednovala čitalačke razine, ali je ponudila samo 21 rezultat.

DJECA PITAJU KNJIŽNIČARE

Stranica koja odgovara na dječja pitanja, radeći pri tome baze odgovorenih pitanja.
Kriterij: Znamo tko je odgovoran, stranica se stalno obnavlja.
Za predškolski i školski uzrast.

PREDŠKOLCI

Interaktivni sadržaji za predškolsku djecu koja se nisu susretala s računalom općenito, ne postoji link koji može odvesti dijete van stranice.
Kriterij: Znamo tko je odgovoran, nedostatak stranice je neredovito obnavljanje i domena.
Za predškolsku djecu.

E-AUDIO KNJIGE

eAudio slikovnice s animacijama, cjelovite eAudio knjige za djecu, igre koje su vezane uz sadržaje knjiga, odlična stranica za poticanje čitanja.
Kriterij: Stranica se stalno obnavlja, knjige su opisane i vrednovane, nedostatak, stranica je komercijalna.
Za predškolsku, školsku i tinejdžersku uzrast.

SADRŽAJI NA HRVATSKOM JEZIKU

ORGANIZACIJE
Dječji sabor znanja je organizacija koja promiče društvo znanja, misija je ukazati na važnost djece u našem društvu.
Za školski i tinejdžerski uzrast.

PROGRAMI ZA E-UČENJE
Za predškolsku i školsku uzrast.

ČASOPISI

Enciklopedijski časopis za mlade.
Kriterij: Znamo tko stoji iza organizacije, stranica se stalno obnavlja, nema sumnje u istinitost informacija.
Za školsku i tinejdžersku dob.

časopis za tinejdžere
Kriterij: Znamo tko stoji iza časopisa, redovito se stranica obnavlja, nedostatak je komercijalnost.
Za tinejdžersku dob.

Nacional Geographic za djecu na hrvatskom jeziku, zanimljivi članci, slike, igre, kvizovi i ostali interaktivni sadržaji.
Kriterij: Znamo tko je odgovoran za sadržaje stranice, uredno je održavana i obnavljanja, nedostatak, komercijalna je, dakle, reklame nisu isključene.
Za predškolsku, školsku i tinejdžersku dob.

PRETRAŽIVAČI

Pretraživač koji pretražuje knjige.

RJEČNICI

Online rječnici.

IGRE
Igra iz zemljopisa, pogađanje glavnih gradova.
Kriterij: Ne zadovoljava niti jedan od kriterija, osim toga što je igra edukativna.
Za školsku i tinejdžersku dob

NJEMAČKi ONLINE
Program koji sam izrađuje zadatke za učenje njemačkog jezika iz teksta kojeg korisnik odabere.
Kriterij: Znamo tko je odgovoran za sadržaje stranice, uredno se stanica obnavlja i održava.
Za školsku i tinejdžersku dob.

BOJANKE
Bojanke za djecu.
Kriterij: Stranica koja ne zadovoljava kriterije, tako da je trebamo provjeravati.
Za predškolsku dob.

PORTAL
Portal za djecu, tinejdžere i roditelje.
Kriterij: Stranica također ne zadovoljava navedene kriterije, trebamo je također provjeravati.
Za sve uzraste.

objavio: Vlado Šariri   datum: 27. 5. 2008.