Sveti Nikola daruje djecu

Šesti prosinca, spomendan Svetog Nikole obilježava se svugdje gdje se okupljaju maleni. Djeca iz Predškole i učenici I. razreda naše škole priredili su svečanu priredbu  u čast ovog zaštitnika malenih, pomoraca i mnogih drugih.

Sveti Nikola pohodio je i polaznike Predškole i učenike od I. do V. razreda naše škole. Njemu u čast pripremljena je priredba na kojoj su nastupili maleni izvođači, djeca iz Predškole koje je uvježbala gospođa Suzana Buković, odgojiteljica i učenici I. razreda po vodstvom gospođe Katice Vareševac, učiteljice mentorice-razrednice I. razreda. Svi su se nadahnuli Nikolinim djelom koje živi kroz običaj darivanja malenih. Oživljen je i lik sveca u svečanoj odjeći poput biskupske. Uz poruku o važnosti davanja prednosti dobru nad zlom u mislima, riječima i djelima darivao je svu djecu do 11 godina (zaključno s V. razredom. Naravno da uz trud učenika i učiteljica nebi bilo poklona bez razumijevanja naše lokalne zajednice – općine koja se i ove godine pobrinula da djeca dobiju vrijedne paketiće.

Sličice pogledajte u foto-galeriji!

objavio: Administrator   datum: 7. 12. 2011.