Obavijest o upisu djece u 1. razred osnovne škole

Poštovani roditelji,

Donesena je odluka da se na razini Vukovarsko-srijemske županije ovogodisnji upisi u prvi razred osnovne skole provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne skole.

22. veljace 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne skole otvaraju se prijave za redovan  upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu ce roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmet i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji ce prilikom podnosenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Pijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 24. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e­-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umijesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga roditelji će pratiti mreže stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

objavio: Suzana Tomac   datum: 30. 1. 2024.