Izvješće s ekskurzije učenika sedmog i osmog razreda

Završna ekskurzija učenika sedmog i osmog razreda ostvarena je u Istri od 19. 06. do 22.06. 2021.

Zahvaljujući dobroj organizaciji, pratiteljima i vodičima, uzornom ponašanju učenika i povoljnim vremenskim prilikama, kroz četiri za njih nezaboravna dana, ostvaren je predviđeni program ekskurzije.

Fotografije i izvješća razrednika u nastavku  (pod opširnije) i u Galeriji slika.

Nakon velike neizvjesnosti učenici 7. i 8. razreda dobili su zeleno svjetlo za odlazak na dugo iščekivanu ekskurziju u Banjole. Dana 19. lipnja krenuli smo put Istre. Prva stanica bila je stara srednjovjekovna utvrda Roč od koje smo se Stazom glagoljaša vozili do najmanjeg grada na svijetu, Huma.

Zbog velikih gužvi na autocesti put se odužio, ali to nije umanjilo sreću i uzbuđenje učenika koji su uživali i u ovom dijelu putovanja.

Po dolasku u Banjole uslijedilo je smještanje u sobe i odlazak na plažu.

Nakon kupanja učenici su večerali i krenuli u obilazak turističkog naselja. Na igralištu je napravljena pauza pod kojom su učenici igrali nogomet s učiteljem Matematike, a učenice su se družile i razgovarale s nastavnicom Povijesti.

Sljedeći dan do ručka učenici su proveli na plaži. Ostatak dana proveli su na Brijunima. Učenike je oduševio safari, vožnja vlakićem i trajektom.  Povratkom u Banjole učenici su slobodno vrijeme proveli na plaži. Večer su proveli u šetnji obalom do igraonice.

Treći dan proveden je u Poreču gdje su učenici posjetili Eufrazijevu baziliku i ostale kulturno-povijesne znamenitosti. Nakon ručka uputili smo se u Aquapark Istralandia gdje smo, prema riječima učenika, proveli najzabavniji dio ekskurzije. Prije večere učenici su slobodno vrijeme proveli na plaži. Ostatak večeri, kao i sve do sada, proveli su u međusobnom druženju.

Zadnji dan uslijedile su pripreme za povratak kući. Prije samog polaska učenici su nekoliko sati iskoristili za kupanje nakon čega smo krenuli u Pulu i Opatiju.

Put i boravak u Banjolama protekli su bez problema zbog čega su razrednici 7. i 8. razreda izuzetno ponosni.

razrednici, Ivana i Vanja

objavio: Dara Brčić   datum: 5. 7. 2021.