Međunarodni dan žena u učionici prvog razreda

Pozivom na proslavu Dana žena učenici su željeli pokazati da su i njihove bake super-bake. Izvješće učiteljice Katice Vareševac u nastavku (pod opširnije)

Učenici prvog razreda uključeni su u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“, koji je usmjeren na promicanje čitanja među djecom vrtićke i školske dobi.

Svrha je ovoga projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim cjelokupnim sadržajem: kako tekstom i ilustracijama, tako i izvantekstualnim elementima koji izravno utječu na stvaranje vlastitog čitalačkog doživljaja.

Jedna od slikovnica  je i „Moja baka“ belgijskog pisca Jan De Kindera, koja prikazuje neobičnu baku koja obožava ekstremne sportove.

Pozivom na proslavu Dana žena učenici su željeli pokazati da su i njihove bake super-bake. One su aktivno sudjelovale u igrama „Pogodi tko si?“

i kvizu znanja.

U aktivnosti „Moja baka i ja“, bake su pokazale vještine u glumi, sportu, pjevanju, sviranju, plesu.

Kao nagradu unuci su im otpjevali pjesmu „Moja baka srce ima“,

izrecitirali pjesmicu „ Moja je baka sto posto moderna“ ,otplesali“ Moja baka pleše rock&roll“ i uručili čestitke.

Bake su komentirale da odavno nisu ovako proslavile Dan žena i da su igrajući se vratile u djetinjstvo.

Promatrajući ih u igri mogla se vidjeti neizmjerna ljubav prema svojim unucima i da nema onoga što one za njih ne bi napravile.

učiteljica, Katica Vareševac

objavio: Dara Brčić   datum: 12. 3. 2024.