Škola u prirodi učenika 4. razreda

Škola u prirodi  s učenicima četvrtog razreda, ostvarena je u Rogoznici od 11.-15. lipnja 2017. Naši učenici proveli su pet nezaboravnih dana s vršnjacimna iz Županje. Izvješće učiteljice Josipe Brkić i opis putovanja potkrijepljen fotografijama pogledajte u nastavku ( pod opširnije) i u galeriji slika.

"Koje divote, oj lijepa moja domovino, nigdje te takve nema! "

IZVJEŠĆE O REALIZIRANOJ LJETNOJ ŠKOLI U PRIRODI,

ROGOZNICA, 2017.

11. lipnja, nedjelja, polazak učenika u ranim jutarnjim satima put mora, odredište Rogoznica.

Tužne mame, razdragani mališani kreću s učiteljicom i pedagoginjom u ljetne avanture. Put je bio dug, ali bez opterećenja jer učenici su ga stoički podnijeli. U popodnevnim satima obilazak spomen-kuće Nikoli Tesli u Smiljanu. U odmorište CK-a stigosmo u 16.00 sati. Pranje ruku, pa na nedjeljni ručak. Kuharice uslužne, dolazi mladost, veselje pa su i obroci slasniji. Ni kupanje do mraka nas nije mimoišlo jer naše voditeljice oduševljeno nas povedoše u „zagrljaj plavog prostranstva.“ Večera, pa u šetnju do Marine Frape. Jahte, brodice, katamarani - sve htjedosmo poslikati.

12. lipnja, ustajanje nakon burne, neprospavane noći. Uzalud su učiteljice i pedagoginja utišavale, kad su klinci puni uzbuđenja „ jezdili po sobama, po terasi, u okrilju razgranate smokve. Spremanje soba, osobna higijena, pa na doručak u 7.30. Dežurna učiteljica sa svojom komisijom (4 učenika) u obilazak soba. Petice, petice i petice. Hej, malo ozbiljnosti molim, objektivnost hoću! Putujemo Županjci i mi put NP-a Krka, čavrljanje, žvrgoljenje, smijeh i pokoja pametna od gospodina trenera Marka, ne bi li saznali više o odredištu kamo idemo. Koje divote, oj lijepa moja domovino, nigdje te takve nema! Vožnja brodom, slikanje, prebrojavanje labuda……Skradin, pa Šibenik. Samo jedan nedostatak, nigdje toaleta, šteta! U odmorištu smo, ne mogasmo dugo u sobi, učiteljice, vodi nas na more! Onda užina na plaži, kako samo slatko jedu klinci, umazani kremom za sunčanje, dobro posoljeni, pomalo pečeni (šalimo se). Učenje plivanja, uzbuđenje zbog male hobotnice koja se približila djeci, na čudo odraslih. I ona zna da su to najbolji mali Slavonci.

13. lipnja, ustajanje, spremanje soba, pa koja trojka i petica, jer danas dežura naša učiteljica. Malo mora, malo nastave s učiteljicom, malo prve pomoći gđice pedagoginje, pomaže ranjenima.

14. lipnja, Split, Trogir, suveniri, more, al' zorom kući treba, željan slavonskog neba!

U Vrbanji, 21.lipnja 2017.

učiteljica, Josipa Brkić

objavio: Dara Brčić   datum: 5. 7. 2017.

« Ožujak 2024 »

Jelovnik za mjesec ozujak 2024. .jpg