Međunarodni dan dječje knjige

Dragi učenici,

Međunarodni dan dječje knjige se obilježava 2. travnja svake godine, kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena, najpoznatijeg pisca bajki. Međunarodni dan dječje knjige, skraćeno ICBD – International Children’s Book Day, osmišljen je da bi se potaknulo djecu na čitanje i održala ta navika kroz život. Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige naša knjižničara, Suada Lučić toplo pozdravlja sve učenike,  dostavlja ovim putem određene materijale za rad, upućuje na važne linkove i želi se ovaj put obratiti učenicima trećeg razreda.

Što nam želi reći i pokazati pogledajte u nastavku.

Dragi učenici,

evo malo i sadržaja iz knjižnice. Zamislimo  kako danas sat hrvatskoga jezika imamo u školskoj knjižnici. Naša današnja tema ima naslov Put knjige od autora do čitatelja.

Jeste li se ikad zapitali što je sve potrebno kako bi se jedna knjiga našla na policama naše školske knjižnice? Tko je sve potreban za nastanak jedne knjige? Upoznat ćemo se i s dijelovima knjige. Otkrit ćemo i koje sve podatke o knjizi možemo pronaći na naslovnoj stranici knjige.

Pogledajte prezentaciju koju sam za vas pripremila. Ona će vam, korak po korak, pomoći kako biste shvatili o čemu danas učimo. Uočit ćete kako vam, kroz samu prezentaciju, postavljam pitanja i odgovaram na njih. Na ovaj način razgovaramo kroz samu prezentaciju, budući da ne možemo drugačije.

Zadatak za učenike:

Na kraju prezentacije (na predzadnjem slajdu), naći ćete zadatak. Za rješenje zadatka neće vam trebati puno vremena, a sličan primjer zadatka imate u prezentaciji. U bilježnicu stavite naslov Put knjige od autora do čitatelja i pokušajte riješiti zadatak.

Dio slobodnog vremena posvetite čitanju!

Lijep pozdrav!

Školska knjižničarka: Suada Lučić

Poveznica putem koje možete čitati lektiru: www.HRlektire.com

Link Ministarstva kulture povezan uz besplatne dostupne knjige i časopise - https://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=24319

objavio: Dara Brčić   datum: 2. 4. 2020.

« Ožujak 2024 »

Jelovnik za mjesec ozujak 2024. .jpg