OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE NA DALJINU

Od 16. ožujka 2020. godine se neće održavati nastava u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja  će od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine, u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu, pod nazivom Škola na trećem, organizirati nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima u sljedećim terminima:

Učiteljice razredne nastave će surađivati s roditeljima uz pomoć (viber, whatsApp, facebook i sl.) grupa,  kroz koje će roditelji dobiti sve potrebne informacije.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Za učenike predmetne nastave će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan.

Osim ovog paketa nastavnici će pripremati  vlastite sadržaje u svojim virtualnim razredima.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8,00 do 14,00 sati. Nastava će se održavati od 3 do  5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranici MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a.

Razrednici će svaki radni dan u „virtualnim razredima“ od 5. do 8. razreda podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan u dogovoru s predmetnim nastavnicima.

Sve važne obavijesti ćemo objavljivati i na školskim mrežnim stranicama.

Prisutnost učenika na nastavi će se pratiti uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Svi učenici predmetne nastave  će se prijaviti u Microsoft Teams pomoću portala Office 365, i pristupiti virtualnim razredima koristeći AAI identitet (ime.prezime@skole.hr). U školi su učenici  dobili upute vezane za prijavu, a nalaze se i u privitku ove obavijesti.

Linkove za razrede ćemo objaviti naknadno, najkasnije do ponedjeljka, ako nam inetrnetska veza bude omogućavala.

Roditelji učenika razredne nastave koji nisu u mogućnosti osigurati nadzor odrasle osobe za svoje dijete u uobičajenom vremenu koje učenik boravi u školi, škola će osigurati prihvat učenika. Za njih neće biti organizirana nastava, nego će pratiti obrazovni program na televiziji, ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz pomoć učitelja.

Također, prema Odluci MZO o omogućavanju korištenja prava učenika na pomoćnika u nastavi prilikom izvođenja nastavnog programa i kurikuluma na daljinu, učenici kojima je osiguran pomoćnik u nastavi će uz suglasnost roditelja, od utorka 17. ožujka 2019. dolaziti u školu prema dogovoru sa svojim razrednicima i pomoćnicima, barem do uspostave pune funkcinalnosti nastave na daljinu.

Svi učenici koji su prijavili da nemaju kod kuće računalo/prijenosno računalo/tablet i/ili pristup internetu će u ponedjeljak biti pozvani u školu. (učenici šestog i osmog razreda,  obvezno u pratnji jednog roditelja koji treba potpisati određenu izjavu.)

Za uspješno ostvarenje nastave na daljinu moramo biti odgovorni i svi se moramo truditi!!!

Microsoft-Teams-Ucenici.pdf (775.03 KB)

objavio: Dara Brčić   datum: 13. 3. 2020.