"Četiri čarobne riječi"

U ponedjeljak, 28. listopada 2019. smo imali priliku upoznati Luku Vidovića, poznatog hrvatskog mađioničara i pogledati predstvu za djecu „Četiri čarobne riječi”. Duhovita, edukativna, interaktivna mađioničarska predstava je izazvala opće oduševljenje, puuuuuno smijeha i ispunjena dječja srca. smiley

Kako predstava „Četiri čarobne riječi“ utječe na djecu?

Predstava „Četiri čarobne riječi“ ima nekoliko vrlo snažnih pozitivnih utjecaja na djecu i mlade:

Predstava utječe na smanjenje vršnjačkog nasilja. Manjak uvažavanja različitosti među djecom jedan je od glavnih uzroka vršnjačkog nasilja. Predstava je potpuno interaktivna, što znači da su djeca aktivni sudionici tijekom cijele predstave. Zajedničkim sudjelovanjem u predstavi djeca gube pojam o različitosti. Uz to, svojim vedrim načinom, koji je prema svima isti, Luka pokazuje da mu rad sa svima predstavlja jednako zadovoljstvo bez obzira na spol, boju kože, nacionalnost, izgled, socijalni status i zdravstveno stanje. S obzirom da djeca Luku obožavaju i doživljavaju kao uzora, poistovjećuju se sa njim i uslijed toga kopiraju njegov pozitivan model međusobnog uvažavanja različitosti, čime dolazi do smanjenja vršnjačkog nasilja.

Predstava ima vrlo važnu psihološku komponentu, a to je jačanje dječjeg samopozdanja i građenje pozitivne slike o samima sebi. Lukin vedar i zabavan pristup te čarobna atmosfera doprinosi da se djeca vrlo lako i brzo opuštaju te izvlači iz njih ono najbolje. Djeca svojevoljno sudjeluju tijekom predstave pomaganjem u izvođenju trikova.

Predstava je i vrlo edukativna zato jer Luka kroz zabavu djecu podučava i nekim segmentima pristojnog ponašanja, odnosno bontona.

Predstava ima i umjetnički utjecaj na djecu jer potiče razvoj spontanosti, mašte i kreativnosti te slobodno izražavanje osjećaja.

Predstava također ima i terapeutski učinak, jer je ispunjena smijehom od početka do kraja, a smijeh pozitivno utječe na sve aspekte dječjeg zdravlja i karaktera.

objavio: Dara Brčić   datum: 30. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »

Jelovnik za mjesec ozujak 2024. .jpg