Crvenkapica

U utorak, 16. listopada 2018. smo doživjeli prekrasno glazbeno putovanje kroz šumu do bakine kuće i to u društvu glumaca Gradskog kazališta 'Joza Ivakić'  iz Vinkovaca.

Predstava je izazvala do sada neviđeno oduševljenje kako mališana tako i odraslih.

Hvala našoj Općini i sjajnoj ekipi  glumaca za radosne trenutke i ovaj lijepi dan.

Mjuzikl za djecu 'Crvenkapica', nastao je u koprodukciji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića u Osijeku.

Tekst i režija: Vladimir Andrić po motivima „Crvenkapice“  Vjekoslava Jankovića

Kostimi i scenografija: Ivana Pjevac

Glazba: Igor Valeri i Ivica Duspara

Scenski pokret i koreografija: Maja Huber

Glumci: Katarina Šestić, Marijan Josipović, Matea Marušić, Ivan Pokupić, Katarina Krištić,Vladimir Andrić, Zorko Bagić i Ivica Lučić.

"Ona je malena djevojčica i svi zovu je Crvenkapica. Mama ju je po prvi put poslala bez pratnje kod bolesne bake, koja živi sama, u šumi, ali prije puta ju je opomenula: ''Nemoj skretati s puta i ne razgovaraj sa strancima!“ Je li Crvenkapica poslušala? Hoće li se sretno probiti kroz šumu do svoje bake? Putem susreće zeca Hilarija koji je u velikim brigama te leptiricu Duricu koja je napustila svoje prijatelje i otišla je živjeti sama, zauvijek, ali i vuka koji se zove Vučko i dugo nije ručko. Kako će proći njihovi susreti?"

"Tko će prije stići do bakine kućice Vučko ili Crvenkapica? Hoće li zločesti Vučko uspjet ostvariti svoje planove? Hoće li lovac Luka uspjeti spasiti baku i Crvenkapicu?"

Naravno da hoće!!!

I svi smo na kraju bili stvarno veseli !!!

objavio: Dara Brčić   datum: 16. 10. 2018.