Prva sveta pričest

Bijele haljinice, obilje cvijeća, dječje pjesme i recitacije, radost, nježnost i ponos obilježili su svečano misno slavlje povodom prve svete pričesti koja je u našoj župi održana u subotu, 14.05.2022. Čestitke Dominiku, Sandru, Lorenzu, Mihaelu, Jakobu, Ivanu, Lari, Dijani, Heleni, Borni, Matijasu, Miji i njihovim roditeljima. Hvala našim prvopričesnicima i njihovoj učiteljici Katici za lijepu, ugodnu priredbu u kojoj smo zaista uživali. U ime prvopričesnika i njihovih roditelja, također veliko hvala župniku Mateju Aušiću i vjeroučiteljici Mariji Marušić za pripremu i vođenje prve svete pričesti ove generacije učenika. Izvješće s fotografijama u nastavku.

Prva sveta pričest u Vrbanji

Dana 14. svibnja 2022., za selo Vrbanju i za OŠ Mare Šver – Gamiršek bio je svečan i poseban. Toga dana dvanaest učenika trećeg razreda, malih anđela po prvi puta je pristupilo Stolu Gospodnjem te su primili Prvu svetu pričest. Djeca su se tijekom cijele školske i katehetske godine pripremala za taj događaj, ali isto tako i u svojim obiteljskim kućama zajedno sa svojim obiteljima te prijateljima.

Tijekom misnoga slavlja koje je predvodio župnik Matija Aušić, djeca su izvela prigodne recitacije koje su uvježbali zajedno sa svojom učiteljicom Katicom Vareševac. Na samom završetku misnoga slavlja, župnik se posebno zahvalio roditeljima koji su prvi svjedoci vjere svojoj djeci, što su bili uz njih te što će i dalje svojim životom svjedočiti vjeru. Zatim iznimnoj učiteljici Katici Vareševac koja se svim svojim srcem i svojim talentima dala u proslavu toga dana, kako bi bio poseban. Zahvalio se župnik i ravnateljici škole gospođi Dari Brčić na plodonosnoj suradnji i pomoći u organizaciji kateheze. Zahvalio se župnik i vjeroučiteljici što je u suradnji s njime djecu pripremala i poučavala o sakramentima ispovijedi i euharistije. Naravno treba spomenuti i sakristanku koja je cvijećem uresila crkvu te župni zbor koji je pjesmom predvodio sve vjernike u zajedničkom misnom slavlju.

Na samom kraju prvopričesnici su prigodnom pjesmom iznenadili župnika Matiju, kojemu je toga dana bio i imendan te mu uručila prigodan poklon u znak zahvale, a župniku za sjećanje na njegovu prvu generaciju prvopričesnika.

Marija Marušić, vjeroučiteljica

objavio: Dara Brčić   datum: 19. 5. 2022.